Skip to Content

Húsvét: Hogyan csempészhetünk több izgalmat három húsvéti hagyományba?

Április 12-én véget ér a böjt időszaka – Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk! Mint tudjuk, minden országnak és családnak megvannak a saját húsvéti hagyományai. Egy valami azonban mindegyikben közös: élvezzük a családunk körében töltött időt, finomabbnál finomabb lakomákat fogyasztunk el, és mindenki részt vesz a mókás húsvéti szokásokban. Engedd meg, hogy mi magunk is megfűszerezzük kissé a húsvétot – bemutatunk három új köntösbe bújtatott húsvéti hagyományt, hogy az ez évi ünneplés is az #EnjoyTogether szellemében teljen.

Foszforeszkáló húsvéti tojások

A Közép- és Kelet-Európában élő emberek számára a húsvét egyet jelent a színes főtt tojásokkal. A kézzel festett tojások általában az étkezőasztalon pompáznak. Ha még sosem festettél otthon húsvéti tojásokat, itt az ideje, hogy kipróbáld! Ha a megszokott főtt tojásokból sziporkázó húsvéti tojásokat varázsoltok a gyerekekkel, garantált a jó szórakozás, akár egyszínűre festitek őket, akár aprólékos minta mellett teszitek le a voksotokat. Az interneten a húsvéti tojásdekorációk széles tárházából válogathatsz, legyen szó csillogó matricákról, vagy akár világító festékekről, amelyek segítségével éjszakai húsvéti tojásvadászatra indulhattok. Biztosra veheted, hogy ezekkel a trükkökkel egy percig sem fogtok unatkozni az ünnepek alatt.

Húsvéti tojásvadászat „szalagbogozással”

Természetesen nem a festés az egyetlen jellegzetes húsvéti hagyomány, amelynek a tojások állnak a középpontjában. A gyerekek általában legalább ugyanennyire várják a húsvéti tojásvadászatot is. Ezt a húsvéti hagyományt nem csak a kisebbek fogják élvezni, ugyanis mi is betölthetjük a húsvéti nyúl szerepét, kiválaszthatjuk a húsvéti nyalánkságok rejtekhelyét, majd magunk is részt vehetünk szeretteinkkel a húsvéti tojásvadászatban.

Érdekesség: A történészek szerint a húsvéti nyúllal kapcsolatos hagyományok egészen az 1700-as évekre nyúlnak vissza. Pennsylvania német közössége az úgynevezett „Oschter Haws” vagy „Osterhase” nevű lényben hitt, amely nagyjából a mai húsvéti nyúlnak felel meg. Az Oschter Haws tojást rakott a fűben, a gyerekek pedig fészket építettek neki, majd később a tojások keresésére indultak. Így született meg az a hagyomány, hogy a gyerekek felkutatják az Oster Haws tojásait. Ugyanakkor nem minden országban a húsvéti nyúl gondoskodik az édességek elrejtéséről. Franciaországban a hiedelem szerint repülő húsvéti csengettyűk juttatják el a gyerekeknek az édességeket. Akárki álljon is a húsvéti édességosztás mögött, mi megosztjuk veled kedvenc rejtekhelyeinket. Természetesen a vadászat legfőbb helyszíne a konyha. Ez az öt kedvenc húsvéti tojásrejtekhelyünk: gyümölcskosár, sütő, hűtő, lámpaernyő és mosogatógép.

Minél idősebbek a gyerekek, annál jobban ismerik a tipikus húsvéti tojásrejtekhelyeket. Ebben az esetben a „szalagbogozással” feldobhatjuk kissé a hagyományos húsvéti tojásvadászatot. Jelölj ki minden gyermek számára egy szalagszínt, amelyet követniük kell, hogy rátaláljanak a húsvéti kincsükre. A feladat valószínűleg egyszerűbbnek hangzik, mint amilyen a valóságban: a szalagot fák köré tekerhetjük, vagy összecsomózhatjuk őket, és elérhetjük, hogy a gyerekeknek körbe kelljen járniuk az egész házat!

Húsvéti tízórai és tojásháború

A saját festésű húsvéti tojások mellett komplett húsvéti tízóraival is megvendégelhetjük a családot – hiszen mi lehet kellemesebb, mint összeülni a családtagjainkkal az ünnepek alatt? A legfényűzőbb húsvéti ebédet Romániában szolgálják fel: a hagyományos húsvéti menü négy–öt fogásból áll! Ha a húsvéti tízórai során egyszerű, de ízletes ételekkel szeretnél kedveskedni szeretteidnek, tekintsd meg könnyen elkészíthető receptjeinket. A Pur és a Somat pedig segítségedre lesz a mosogatásban – elvégre nem szeretnénk, hogy a mosatlannal bajlódj, ha helyette minőségi időt is tölthetsz a családoddal.

A román húsvéti hagyományok azonban nem merülnek ki a kiadós ebédben. A románok „tojásháborút” is vívnak – ezt mi magunk is könnyedén megszervezhetjük vendégeink szórakoztatására. Ebben a játékban az egész család részt vehet: minden körben két főtt tojást kell feltörni. A legkeményebb héjú tojás tulajdonosa nyer, a vesztesnek pedig meg kell ennie az összes főtt tojást, amelyet a győztes feltört. Egyszerű, de rendkívül jó móka! Mindenképp érdemes kipróbálni otthon. Biztosak vagyunk benne, hogy ezekkel a programokkal, valamint a húsvétra összegyűjtött egyéb mókás tevékenységekkel a lehető legtöbbet kihozhatjátok szeretteitekkel a húsvéti ünnepekből.

Aggaszt a sok mosogatnivaló? Ne fájjon a fejed!

Miután átélted az #Enjoytogether élményt, nem kell a mosatlan edények miatt aggódnod. A Somat segítségével pedig a tányérok is egy varázsütésre újra tiszták lesznek!

Nagy hatóerejű formuláink még a legmakacsabb szennyeződéseket, például a zsírfoltokat és az odakozmált ételmaradékot is eltávolítják, így még inkább kiélvezheted a szeretteiddel töltött időt! 

Fedezz fel még többet

  • Vissza a kezdőlapra

  • A megfelelő apropó

    Ne keress kifogásokat! Mindig megvan rá a megfelelő apropó, hogy közösen elfogyasszunk egy finom ételt.

  • Partnerségre léptünk a Kitchen Stories™ csapatával, hogy rátalálhass a tökéletes receptre, amellyel a következő összejövetelen leveheted vendégeidet a lábukról. Fedezd fel az összes receptet!